
Rura stalowa bez szwu SA192(określany także jakoASTM A192LubASME SA192) to bezszwowa rura kotłowa ze stali węglowej zaprojektowana specjalnie dousługi wysokociśnieniowe-. Jest produkowany zgodnie z normą ASTM A192/A192M (odpowiednik ASME SA192/SA192M), która obejmujeminimalna-grubość-ścianyBezszwowe rury kotłów i przegrzewaczy ze stali węglowej do zastosowań wysokociśnieniowych.
Jako wersja ASTM A192 dotycząca kotłów, SA192 jest prawnie wymaganym materiałem na bezszwowe rury kotłowe ze stali węglowej w kotłach tłoczonych zgodnie z sekcją I ASME-. Materiał charakteryzuje się wysoką ciągliwością i składem stali niskowęglowej, dzięki czemu idealnie nadaje się do zastosowań wymagających doskonałych właściwości zginania na zimno i rozszerzania
Informacje dotyczące zamawiania:
Składając zamówienie na rury stalowe bez szwu SA192 należy podać:
| Przedmiot | Opis |
| Standard | ASTM A192/A192M lub ASME SA192/SA192M |
| Stopień | SA192/A192 |
| Wymiary | OD x WT x Długość (np. 38 x 4 x 6000 mm) |
| Proces produkcyjny | Gotowe-na gorąco lub-na zimno |
| Warunki obróbki cieplnej | Zgodnie z wymaganiami |
| Koniec Zakończ | Koniec gładki lub ukośny, z plastikowymi nakładkami |
| Obróbka powierzchniowa | Malowanie na czarno, werniks,-zanacz olejowy itp. |
| Opakowanie | Paczka, skrzynia lub według specyfikacji |
| Dodatkowe testy | Jeśli wykraczają poza standardowe wymagania |
Opis produktów
1. Standardowy zakres specyfikacji:
| Parametr | Jednostki calowe | Jednostki metryczne |
| Średnica zewnętrzna (OD) | 1/2″ – 20″ | 12,7 – 508 mm |
| Grubość ścianki (WT) | 0.085″ – 1.000″ | 2,2 – 25,4 mm |
| Długość | Możliwość dostosowania | Do 27 000 mm (27 m) |
| Tolerancja średnicy zewnętrznej | ±0,4 mm - ±0,79 mm | |
| Grubość ścianki Tolerancja |
± 10% | |
2. Proces produkcyjny:
Rury stalowe bez szwu SA192 produkowane są przy użyciubezproblemowy procesi mogą być produkowane jako obagorąco-skończoneLubzimne-skończone.
Współczesny przepływ produkcji zazwyczaj wygląda następująco:
Okrągły kęs do ciągłego odlewania → Przebijanie na gorąco → Ciągnienie na zimno / Walcowanie na zimno → Obróbka cieplna
Gorące-gotowe rury:Produkowany w procesie walcowania na gorąco lub wytłaczania na gorąco.
Rury gotowe-na zimno:Wytwarzany w procesie ciągnienia na zimno lub walcowania na zimno po walcowaniu na gorąco
3. Obróbka cieplna:
| Typ rury | Wymagania dotyczące obróbki cieplnej |
| Gorące-gotowe rury | Nie jest wymagane |
| Rury gotowe-na zimno | Wymagane – należy poddać obróbce cieplnej po końcowym-wykończeniu na zimno w temperaturze 1200 stopni F [650 stopni] lub wyższej |
Obróbka cieplna zazwyczaj obejmuje pełne wyżarzanie lub normalizowanie i odpuszczanie w celu zapewnienia ciągliwości i wytrzymałości.
- Wyżarzanie:Ogrzewanie do 1650–1750 stopni F (900–955 stopni), utrzymywanie temperatury, a następnie powolne chłodzenie w piecu.
- Normalizowanie + Odpuszczanie:Ogrzewanie do temperatury 1700–1750 stopni F (925–955 stopni),-chłodzenie powietrzem, a następnie odpuszczanie w temperaturze 1100–1300 stopni F (595–705 stopni) w celu zmniejszenia naprężeń szczątkowych.
4. Kontrola i testowanie:
| Typ testu | Opis |
| Analiza składu chemicznego | Weryfikacja zawartości C, Mn, Si, P, S |
| Próba spłaszczania | Próbki pobrane z każdego końca; rura nie może wykazywać pęknięć po spłaszczeniu na określoną odległość |
| Test płomienia | Współczynnik rozszerzania Większy lub równy 15%; żadne pęknięcia nie są dozwolone |
| Próba twardości | Pomiar twardości Brinella lub Rockwella |
| Próba hydrostatyczna | Każda rura musi wytrzymać określone ciśnienie wody (większe lub równe 70 barów / 1000 psi przez 5 sekund) bez wycieków |
| Test nieniszczący | Badanie prądami wirowymi lub ultradźwiękowe jako alternatywa dla hydrostatyki |
| Kontrola powierzchni i wymiarów | Weryfikacja wizualna i wymiarowa |
| Test właściwości mechanicznych | Wytrzymałość na rozciąganie, granica plastyczności, wydłużenie |
5. Obróbka powierzchni i pakowanie:
- Obróbka powierzchniowa:Olejowanie-, lakierowanie, pasywacja, fosforanowanie, śrutowanie, malowanie na czarno
- Ochrona końcowa:Plastikowe zaślepki na obu końcach
- Opakowanie:Nieosłonięte opakowanie / opakowanie pakietu / opakowanie w skrzyni / drewniane zabezpieczenie po obu stronach, odpowiednio zabezpieczone, aby zapewnić dostawę-nadające się do transportu morskiego
- Cechowanie:Na każdej skrzynce podany jest numer zamówienia, numer wytopu, wymiary, waga i liczba wiązek


Parametry techniczne
1. Skład chemiczny (% wag.)
| Element | Zapotrzebowanie (% wag.) |
| Węgiel (C) | 0.06 – 0.18 |
| Mangan (Mn) | 0.27 – 0.63 |
| Krzem (Si) | Mniejsza lub równa 0,25 |
| Fosfor (P) | Mniejsza lub równa 0,035 |
| Siarka (S) | Mniejsza lub równa 0,035 |
2 .Właściwości mechaniczne
| Nieruchomość | Wymóg |
| Wytrzymałość na rozciąganie | Większe lub równe 325 MPa (większe lub równe 47 000 psi) |
| Siła plonu | Większe lub równe 180 MPa (Większe lub równe 26 000 psi) |
| Wydłużenie | Większe lub równe 35% (wzdłużne) |
| Twardość (Brinell) | Mniejsza lub równa 137 HB (dla WT większa lub równa 5,1 mm) |
| Twardość (Rockwella B) | Mniejsza lub równa 77 HRB (dla WT < 5,1 mm) |
3.Warunki świadczenia usług
| Parametr | Zakres |
| Maksymalne ciśnienie robocze | Mniejsze lub równe 9,8 MPa |
| Temperatura pracy | 450 stopni – 650 stopni |
| Maksymalna temperatura metalu | ~425 stopni (800 stopni F) przy pracy ciągłej |
Aplikacje
Rury stalowe bez szwu SA192 są szeroko stosowane w środowiskach-o wysokim ciśnieniu i wysokiej-temperaturze w różnych gałęziach przemysłu:
ekspresowe wytwarzanie energii:
- Przegrzewacze– rury podnoszące temperaturę pary powyżej punktu nasycenia
- Podgrzewacze– rury podgrzewające parę pomiędzy stopniami turbiny
- Rury do ścian wodnych– rury ścienne pieca w kotłach
- Ekonomizery– rury odzysku ciepła, które podgrzewają wodę zasilającą
ekspresowe przetwarzanie petrochemiczne i chemiczne:
- Wysoko-temperaturowe i{1}}wysokociśnieniowe wymienniki ciepła
- Rury reaktora
- Sprzęt do nawozów
- Jednostka krakingu ropy naftowej
express Ogólne zastosowania przemysłowe
- Butle z gazem-wysokociśnieniowym
- Podpory hydrauliczne i łączniki rurowe
- Elementy silnika Diesla
- Tuleje osi samochodowych
Często zadawane pytania
P1: Jaka jest różnica między ASTM A192 a ASME SA192?
A:ASTM A192 i ASME SA192 to zasadniczota sama specyfikacja. ASTM A192 to norma wydana przez ASTM International, natomiast ASME SA192 to wersja ASME dotycząca kotłów i zbiorników ciśnieniowych. SA192 to prawnie wymagane oznaczenie materiału dla bezszwowych rur kotłowych ze stali węglowej w kotłach tłoczonych zgodnie z sekcją I ASME. Oba mają identyczny skład chemiczny i wymagania dotyczące właściwości mechanicznych.
P2: Jaka jest maksymalna temperatura robocza lamp SA192?
A:Zalecana maksymalna temperatura metalu dla ciągłej pracy wynosi w przybliżeniu425 stopni (800 stopni F). Rury można jednak stosować w instalacjach kotłowych o temperaturach pracy pomiędzy450 stopni – 650 stopni.
P3: Czy rury SA192 wymagają obróbki cieplnej?
A:Zależy to od metody produkcji:
Gorące-gotowe rury:Doniewymagają obróbki cieplnej
Rury gotowe-na zimno: Musiećpoddać obróbce cieplnej po końcowym-wykończeniu na zimno650 stopni lub więcej
P4: Jakie testy przeprowadza się na rurach bez szwu SA192?
A:Zgodnie z normą obowiązkowe są następujące badania mechaniczne:próba spłaszczania, próba rozszerzania, próba twardości i próba hydrostatyczna. Dodatkowe badania mogą obejmować analizę składu chemicznego, próbę rozciągania, badania nieniszczące i kontrolę powierzchni/wymiarów.
P5: Jaki jest typowy stan dostawy?
A:Typowe warunki dostawy obejmują-ciągnienie na zimno (BK), wyżarzanie,-wyżarzanie odprężające (BKS), normalizowanie, wyżarzanie jasne (NBK), normalizowanie + odpuszczanie i wyżarzanie rozpuszczające. Wybór zależy od konkretnych wymagań aplikacji.
P6: Czy rury SA192 mogą być dostarczane w niestandardowych rozmiarach?
A:Tak. Chociaż standardowe, powszechnie stosowane rozmiary to 1/2″ do 7″ OD i 0,085″ do 1,000″ WT, rurki o średnicyistnieje możliwość zamówienia innych wymiarówpod warunkiem, że takie rury spełniają wszystkie pozostałe wymagania specyfikacji.
P7: Jaka jest różnica między SA192 i SA179?
A:SA192 jest specjalnie zaprojektowany doserwis kotłów-wysokociśnieniowych i przegrzewaczy, podczas gdy SA179 jest przeznaczony dorurki wymiennika ciepła i skraplacza. SA192 ma wyższe wymagania dotyczące wytrzymałości (większe lub równe 325 MPa przy rozciąganiu w porównaniu do SA179 większe lub równe 325 MPa, ale z innymi zastosowaniami) i jest zalecany, gdy doskonałe właściwości zginania na zimno i rozszerzania są najważniejsze w przypadku rur o małych-średnicach i wysokim-ciśnieniu.
P8: Jakie opcje pakowania są dostępne na eksport?
A:Standardowe opakowanie eksportowe obejmuje opakowanie wiązki ze stalowymi paskami, opakowanie w skrzyni lub drewniane zabezpieczenia na obu końcach rur. Opcje ochrony powierzchni obejmują zanurzanie w oleju-, lakierowanie, malowanie na czarno, pasywację i fosforanowanie. Każda paczka/skrzynia jest wyraźnie oznaczona numerem zamówienia, numerem serii, wymiarami i wagą
Nasz adres
Rm1406,14th/F nr 208, Hongqi Road, Nankai Dist, miasto Tianjin, Chiny
Numer telefonu (WhatsApp/Wechat)
+8616622033809
E-mail-
alisa@tjshenzhoutong.com

Popularne Tagi: Rura stalowa bez szwu asme sa192 do wymiennika ciepła, Chiny Rura stalowa bez szwu asme sa192 dla producentów, dostawców, fabryka wymienników ciepła


